EGZOTYCZNY BAL KARNAWAŁOWY

"W karnawale, w karnawale
                                                  Dzieci bawią się wspaniale,
                                                  W karnawale każdy chce
                                                  Tańczyć, śpiewać, bawić się".

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 2 lutego w naszym przedszkolu odbył się Egzotyczny Bal Karnawałowy, na którym bawiły się przedszkolaki. Dzieci wcieliły się w różne postacie. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.

Teatrzyk w przedszkolu-WYPRAWA BATYSKAFEM. MISJA SKRATEK

Wodociągi Miasta Krakowa prowadzą edukację ekologiczną skierowaną do różnych grup wiekowych. Uczą o wpływie człowieka na środowisko naturalne, jak należy o nie dbać i racjonalnie wykorzystywać jego zasoby z myślą o przyszłych pokoleniach. ?Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek? to jeden z szerokiej gamy programów edukacyjnych Wodociągów Miasta Krakowa stworzony z myślą  o przedszkolakach. Tym razem przedstawienie odbyło się w naszym przedszkolu. Dzieci były zachwycone! :)

Piknik Rodzinny

W październikowy dzień nasze przedszkolaki postanowiły wraz ze swoimi wychowawczyniami uczcić ?Święto pieczonego ziemniaka?. Przedszkolaki szybkim krokiem zmierzały na plac przedszkolny,  gdzie czekali już mama i tata. Na początku  wspólnego spotkania dzieci odśpiewały piosenkę o ziemniaczku. Nastepnie odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka oraz rostrzygnięcie konkursu ?Ziemniaki-Cudaki?.

Ziemniak był głównym bohaterem dnia i towarzyszył w zabawach i konkursach. W oczekiwaniu na upieczone ziemniaki wszystkie dzieci zmogły wykazać się sprawnością i szybkością w slalomie, zwinnością w noszeniu ziemniaka na łyżce. Dzieci wykonywały pieczątki z ziemniaków. Pieczone ziemniaki z ogniska były przepyszne.  Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu tego szczególnego dnia.  Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości  i dostarczył pozytywnych wrażeń.